Czwartek, 25 kwietnia 2024

1. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Krzyżowicach

2. Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Sobótce

WRĘCZENIE STYPENDIÓW W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 W SOBÓTCE

W dniu 10 czerwca 2022 r. w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Sobótce odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów przyznających stypendia na rok szkolny 2021/2022 dla najlepszych uczniów szkoły w ramach I edycji „Powiatowego Programu Wspierania Uczniów Osiągających Wysokie Wyniki w Nauce”. Stypendia były przyznane w 3 formach tj. Stypendium Starosty Powiatu Wrocławskiego dla Najlepszego Ucznia Szkoły, za wyniki w nauce oraz dla Najlepszego Ucznia Klas Pierwszych.

Ze względów epidemiologicznych oficjalne wręczenie dyplomów miało miejsce dopiero teraz jednak uczniowie cieszyli się wsparciem finansowym już wcześniej, gdyż zgodnie z zasadami programu stypendia przyznawane są na 10 miesięcy roku szkolnego z wypłatą nagród w dwóch transzach grudniowej i marcowej, a w przypadku stypendium dla Najlepszego Ucznia Szkoły wypłatą jednorazową w miesiącu grudniu.

Stypendia wręczył Roman Potocki Starosta Powiatu Wrocławskiego wraz z Agnieszką Kosztyło-Pałys Dyrektorem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.

Wręczając Stypendia Starosta Roman Potocki skierował słowa uznania i gratulacje do uczniów, ale również kadry szkoły, której trud zaowocował wysokimi osiągnięciami, przywołał ideę programu, którą jest przede wszystkim wspieranie i promowanie uczniów uzdolnionych, motywowanie do osiągania wyższych wyników w nauce, a tym samym poprawa wyników edukacyjnych szkół powiatowych, wzrost aspiracji edukacyjnych i aktywności uczniów szkoły, jak również budowanie własnej wartości i pozytywnych wzorców w społeczności szkolnej.

Stypendia Starosty Powiatu Wrocławskiego otrzymali:

-       Stypendium dla Najlepszego Ucznia Szkoły - Julia Szajner

-       Stypendium za wyniki w nauce - Julia Szajner, Justyna Dżugaj, Kacper Łoniewski i Mateusz Ladra

-       Stypendium dla Najlepszego Ucznia Klas Pierwszych - Michał Kiereś, Kacper Gliszczyński, Tomasz Pańczyk i Piotr Choma

Uczniów zainteresowanych udziałem w kolejnej edycji programu zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Powiatu Wrocławskiego (link do zakładki z programem).