Środa, 24 kwietnia 2024
słonecznie

Postęp realizacji projektu

logo projektu Zdobywam zawód w technikum w Krzyżowicach

W projekcie zaplanowano realizację następujących działań:

Zadanie 1. Wyposażenie placówki szkolnej

Zadanie 2. Staże zawodowe dla uczniów

Zadanie 3. Wsparcie dla nauczycieli

Zadanie 4. Wsparcie dla uczniów – kursy, szkolenia, doradztwo

Zadanie 5. Konferencje z otoczeniem biznesowym i naukowym

Zadanie 1. Wyposażenie placówki szkolnej.

Przebudowa placu do nauki jazdy konnej przy PZS Nr 1 umożliwiła pobieranie nauki jazdy konnej uczniom szkoły. Do tej pory nauka jazdy odbywała się na terenie służącym do wyprowadzania koni. Padok wymagał prac ziemnych i  nawierzchniowych: drenażu z odprowadzeniem nadmiaru wody opadowej jak również prac  instalacyjnych w postaci oświetlenia, przyłącza wodnego  i energetycznego.

Po zakończeniu inwestycji plac spełnia podstawowe wymogi i standardy w zakresie tego typu budowli.

• Zakupiono sprzętu TIK do pracowni językowej
  • Wykonano pracownię anatomiczno – zootechniczną
  • Zakupiono laptopy dla nauczycieli
  • Zakupiono tablety dla uczniów
  • Zakupiono szafę na tablety
  • Zakupiono tablice interaktywne
  • Zakupiono projektor krótkoogniskowy do tablicy interaktywnej
  • Zakupiono dron dla geodezji i rolnictwa
  • Zakupiono zestaw treningowy standardowy  ?
  • Zakupiono fantomy do pracowni anatomiczno – zootechnicznej
  • Zakupiono 6 skrzynek inseminacyjnych
  • Zakupiono zestaw porodowy do wycieleń krów
  • Zakupiono tester ciąż bydła
  • Zakupiono wykrywacz rui i bydła
  • Zakupiono program komputerowy do ustalania dawek żywnościowych na 25 stanowisk
  • Dodatkowo, w ramach oszczędności w projekcie,  zakupiono:

1.  4 komplety tablic interaktywnych wraz z projektorami

2. Równiarkę do padoku

Zadanie zostało całościowo zrealizowane.

Zadanie 2. Staże zawodowe dla uczniów.

• Uczniowie odbyli łącznie 76 staży. Pozostałe 44 zaplanowano na lipiec i sierpień 2020 roku.
  • Zrealizowano częściowo kursy przygotowawcze na studia z biologii i chemii (pierwszą cześć, druga zaplanowana jest na wrzesień 2020 r.)

Zadanie 3. Wsparcie dla nauczycieli.

• Rozpoczęcie studiów podyplomowych przez dwóch nauczycieli z zakresu psychologii zwierząt
  • Ukończenie szkolenia dwóch nauczycieli z zakresu obsługi drona i uzyskanie licencji
  • Kurs nauczania zdalnego dla 20 nauczycieli ( on-line)

Zadanie 4. Wsparcie dla uczniów – kursy, szkolenia, doradztwo

• Kurs barmana ( zrealizowano)
  • Kurs baristy ( zrealizowano)
  • Kurs groomera  ( zaplanowany na maj 2020 r.)
  • Kurs jazdy konnej dla 20 uczniów ( w trakcie)
  • Kurs obsługi kombajnów zbożowych ( zrealizowano)
  • Kurs rehabilitacji i masażu koni  ( zrealizowano)
  • Szkolenie podstawowe w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym ( zrealizowano)
  • Wycieczka dydaktyczna 1  ( zrealizowano)
  • Wycieczka dydaktyczna 2 (zaplanowano)
  • Branżowy kurs języka angielskiego  (w trakcie)

Zadanie 5. Konferencje z otoczeniem biznesowym i naukowym

• Pierwsza gala z otoczeniem biznesowym miała miejsce 18.01.2019 r. w siedzibie PZS Nr1 z okazji inauguracji projektu (dla 70 osób). W uroczystości udział wzięli przedstawiciele strony Lidera- Fundacji Fabryka Marzeń oraz Partnera projektu – Powiatu Wrocławskiego. Galę uświetnił swą obecnością także Dolnośląski Kurator Oświaty – Roman Kowalczyk oraz Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki UMWD – Jerzy Więcławski.
  • Gala na zakończenie realizacji projektu przewidziana jest na listopad/grudzień 2020 r.

Wskaźniki projektu

Nazwa wskaźnika

Zaplanowana do osiągnięcia wartość wskaźnika

Liczba szkół i placówek kształcenia zawodowego wykorzystujących doposażenie zakupione dzięki EFS