Piątek, 19 kwietnia 2024
Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

II edycja na rok szkolny 2022/2023 PZS NR 3 W SOBÓTCE

W dniu 29 maja 2023 r. uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Sobótce otrzymali dyplomy za uzyskanie stypendium Starosty Powiatu Wrocławskiego w ramach II edycji „Powiatowego Programu Wspierania Uczniów Osiągających Wysokie Wyniki w Nauce”.

W imieniu Romana Potockiego Starosty Powiatu Wrocławskiego dyplomy wręczyła Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego we Wrocławiu Agnieszka Kosztyło-Pałys oraz Dyrektor szkoły Zbigniew Kubiak.

Uroczystość stała się również okazją do wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów, które otrzymali: Mateusz Ladra oraz Michał Kiereś.

Nie zabrakło słów uznania i gratulacji oraz najlepszych życzeń dla całej kadry szkolnej, a przede wszystkim uczniów, których zaangażowanie zaowocowało otrzymaniem stypendium. Była to również okazja do przywołania idei programu, którą jest wspieranie i promowanie uczniów uzdolnionych, motywowanie do osiągania wyższych wyników w nauce, a tym samym poprawa wyników edukacyjnych szkół powiatowych.

Szkoła zdobyła 9 stypendiów Starosty Powiatu Wrocławskiego, które otrzymali:

-       Stypendium dla Najlepszego Ucznia Szkoły – Michał Kiereś i Mateusz Ladra

-       Stypendium za wyniki w nauce Michał Kiereś, Mateusz Ladra i Jakub Pańczyk

-       Stypendium dla Najlepszego Ucznia Klas Pierwszych Bartosz Stasiek, Krzysztof Kozłowski, Maria Teresa Łaskarzewska i Alicja Bartosik

Uczniów zainteresowanych udziałem w kolejnej edycji programu zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Powiatu Wrocławskiego  tutaj. Wkrótce ogłoszenie kolejnej edycji