Piątek, 12 czerwca 2026
Imieniny: Janina, Jan, Onufry
słonecznie
16℃
Tłumacz Google

VIII Zbiórka krwi przy Starostwie Powiatowym we Wrocławiu

Starostwo Powiatowe we Wrocławiu zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w kolejnej terenowej akcji krwiodawstwa.

Zaledwie kilkanaście minut – tyle wystarczy, aby dać komuś nadzieję i realnie pomóc w walce o zdrowie lub życie. Organizatorzy podkreślają, że stany magazynowe niektórych grup krwi nadal pozostają na bardzo niskim poziomie. Warto pamiętać, że zaledwie jedna donacja może uratować nawet kilka osób.

Najbliższa zbiórka odbędzie się w czwartek, 14 maja. Specjalny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkuje na parkingu przy Starostwie Powiatowym we Wrocławiu (ul. Tadeusza Kościuszki 131, 50-440 Wrocław). Krew będzie można oddawać w godzinach od 8:00 do 12:00.

Krwiodawcą może zostać każda zdrowa i pełnoletnia osoba, której masa ciała wynosi co najmniej 50 kg. Sam zabieg jest całkowicie bezpieczny, przeprowadzany przez wykwalifikowany personel medyczny, a po donacji na uczestników czeka tradycyjny słodki upominek regeneracyjny.

Uwaga: Organizatorzy informują o ważnym wyjątku. Obecnie, podczas terenowych akcji wyjazdowych, pobieranie krwi od osób posiadających grupę AB+ oraz AB− zostało wstrzymane do odwołania.

Przed podjęciem decyzji o donacji warto upewnić się, czy spełniamy wszystkie warunki. Aktualne zasady oraz listę ewentualnych przeciwwskazań można szczegółowo sprawdzić na oficjalnej stronie wrocławskiego RCKiK. https://www.rckik.wroclaw.pl/?wrapper=1

Nie potrzeba wielkich gestów, by zrobić coś wyjątkowego. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji i podzielenia się tym, co najcenniejsze.

powrót do kategorii
Poprzednia Następna

Pozostałe
aktualności

Kliknij aby zamknąć.Popup
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok