Wtorek, 23 kwietnia 2024
Imieniny: Jerzy, Wojciech

XX edycja Programu Stypendialnego Rady Powiatu Wrocławskiego na rok szkolny 2019/2020

Wykaz stypendystów 19-20

23 października 2019 r. w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczono stypendia Rady Powiatu Wrocławskiego dla szczególnie uzdolnionej powiatowej młodzieży.

stypendia Rady Powiatu Wrocławskiego

Podczas jubileuszowej Gali serdeczne gratulacje i słowa uznania tegorocznym Stypendystom oraz ich Opiekunom złożyli gospodarze uroczystości Roman Potocki Starosta Powiatu Wrocławskiego oraz Piotr Chmurzyński Przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego.

Starosta Roman Potocki w swoim przemówieniu mówił o tym, jak ważna jest realizacja Programu, bo przecież chodzi w nim o wspieranie rozwoju młodych, utalentowanych mieszkańców Powiatu. Przy tej okazji złożył podziękowania Radnym oraz Zarządowi Powiatu za przychylność i chęć kontynuowania tradycji, której historia sięga roku 2000 kiedy to na rok szkolny 2000/2001 przyznano 7 stypendiów. Podziękowania i gratulacje odebrała również Maria Wilk Radna Powiatu, z której inicjatywy w roku 2000 jako ówczesnego Dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu, powstała ta słuszna idea.

W tegorocznej jubileuszowej XX edycji Programu Stypendialnego wpłynęło 107 wniosków - najwięcej jak dotychczas, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu tą formą wsparcia. Na rok szkolny 2019/2020 przyznano 26 stypendiów 6 artystycznych oraz 20 sportowych.

Stypendia w poszczególnych kategoriach wręczyli: Starosta Roman Potocki, Przewodniczący Rady Piotr Chmurzyński, Wicestarosta Andrzej Szawan, etatowy Członek Zarządu Wiesław Zając, a także Goście specjalni ze świata nauki, kultury i sportu:

prof. dr hab. Jan Miodek - wybitny polski językoznawca i gramatyk normatywny, członek Komitetu Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauk,

Dariusz Śledź - żużlowiec, wielokrotny medalista zawodów żużlowych, obecnie trener drużyny Betard Sparta Wrocław,

Bartosz Huzarski - Radny Powiatu, a jednocześnie sportowiec należący do elity polskich kolarzy szosowych, odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, który 3-krotnie startował w prestiżowym wyścigu świata Tour de France.

W uroczystości uczestniczyli również licznie przybyli Radni Powiatu, a wśród nich Wiceprzewodniczący Rady - Anna Chmielewska i Janusz Gargała oraz Anna Żygadło Sekretarz Powiatu.

Obecni byli także włodarze Gmin, którzy przy tej okazji również pogratulowali Stypendystom sukcesu uzyskania stypendium - Łukasz Zbroszczyk Burmistrz Kątów Wrocławskich, Mirosław Jarosz Burmistrz Sobótki, Joanna Adamek zastępca Wójta Długołęki oraz przedstawiciele pozostałych Gmin, w których zamieszkują tegoroczni Stypendyści.

Galę stypendialną uświetniły występy tegorocznych Stypendystek w kategorii artystycznej - Hanny Zaniewicz, Zuzanny Nakoniecznej, Nel Maślanki i Mileny Sikory.

Uroczystość poprowadziła Agnieszka Kosztyło-Pałys Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu.

Kwiaty dla Stypendystów ufundowało Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno – Spożywczego we Wrocławiu.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Stypendystom osiągnięć, dzięki którym otrzymali stypendium, a wszystkim Gościom dziękujemy za przybycie.