Sobota, 20 kwietnia 2024
Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
deszcz

Rozbudowa skrzyżowania typu rondo w ciągu DK35 koło m. Tyniec Mały usprawniająca skomunikowanie obszarów Podstrefy Wrocław - Kobierzyce TSSE EURO PARK WISŁOSAN

Przedmiot inwestycji
Zaprojektowanie i przebudowa ronda w ciągu DK nr 35 i 35a oraz na odcinku ok. 100 m od środka skrzyżowania na 4 wlotach tego skrzyżowania w kierunku Tyńca Małego, Bielan Wrocławskich, Małuszowa oraz węzła drogowego S8 „Kobierzyce”.

Zakres rzeczowy i okres realizacji
Rozbudowane rondo otrzyma kategorię ruchu KR6 (obecnie KR5). Planowane roboty zakładają budowę 3 bypassów o dł. ok. 0,17 km każdy (łącznie ok. 0,51 km): bypassa dla zjazdu z łącznika S8 (węzeł Kobierzyce) do Bielan Wrocławskich (DK35), bypassa dla zjazdu z Bielan Wrocławskich w kierunku Małuszowa (DK35a) oraz bypassa dla zjazdu z drogi powiatowej z Tyńca Małego (ul. Wrocławska) w kierunku węzła Kobierzyce. Planowana jest też przebudowa oświetlenia ronda.
Inwestycja zlokalizowana jest w powiecie wrocławskim, na terenie gminy Kobierzyce.
Ostatnim etapem obejmującym przedmiot zadania  jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
Inwestycja realizowana będzie w latach 2023-2025. Jest to zadanie wieloletnie.

Cel inwestycji
Poprawa przepustowości oraz bezpieczeństwa na  rondzie zlokalizowanym na połączeniu dróg krajowych nr 35 i 35a oraz łącznika węzła Kobierzyce drogi S8e i drogi powiatowej ul. Wrocławskiej w m. Tyniec Mały, gm. Kobierzyce. Przebudowane rondo usprawni komunikację pomiędzy obszarami przemysłowymi Podstrefy Wrocław - Kobierzyce Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO – PARK WISŁOSAN (TSSE) oraz komunikację inwestorów działających w Podstrefie z krajową siecią dróg TENT. Inwestycja przyczyni się do wyeliminowania zatorów, co spowoduje poprawę bezpieczeństwa i lepszą płynność ruchu.

Obszar inwestycyjny
Infrastruktura drogowa.

Wartość zadania:                  14.484.303,83 PLN
Wkład własny:                              289.686,08 PLN
Kwota dofinansowania:    14.194.617,75 PLN (98%) na podstawie Promesy Inwestycyjnej z dnia 09.11.2023r.

Wykonawca zadania
Berger Bau Polska Sp. z o.o. na podstawie podpisanej umowy z Zamawiającym – Powiatem Wrocławskim - z dnia 16.11.2023 r.