Poniedziałek, 04 marca 2024
Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
pochmurno
6℃
A+
Tłumacz Google

STYPENDIA RADY POWIATU WROCŁAWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2023/2024 ROZDANE

W dniu 24 listopada 2023 roku w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów w ramach XXIV edycji Programu Stypendialnego Rady Powiatu Wrocławskiego dla najlepszych uczniów szkół dla młodzieży na rok szkolny 2023/2024

Mottem uroczystości były inspirujące słowa twórcy magicznego świata Walta Disneya „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”, które idealnie wpisują się w osiągnięcia tegorocznych Stypendystów i dają wyraz ich dążeniu do spełniania marzeń, czego dowodem są szczególne wyniki naukowe, artystyczne i sportowe. 

Gospodarzami uroczystości był Pan Roman Potocki Starosta Powiatu Wrocławskiego oraz Pan Piotr Chmurzyński Przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego. Swoja obecnością uświetnił tegoroczną Galę Pan Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty.

Stypendium w poszczególnych kategoriach wraz z symboliczną sową dla każdego Stypendysty oraz listy gratulacyjne dla Opiekunów naukowych, artystycznych i sportowych tegorocznych Stypendystów wręczyli: Pan Roman Kowalczyk Dolnośląski Kurator Oświaty, Pan Roman Potocki Starosta Powiatu Wrocławskiego, Pan Piotr Chmurzyński Przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego, Pan Wiesław Zając Urzędujący Członek Zarządu, Pani Barbara Kosterska Członek Zarządu i Pan Bartosz Huzarski Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu oraz Zdrowia i Pomocy Społecznej.

Gratulacje swoim Stypendystom złożyli również przedstawiciele gmin, w których zamieszkują Stypendyści: Pan Mariusz Różnowicz Z-ca Burmistrza Gminy Siechnice, Pani Maria Wilk Sekretarz Gminy Kobierzyce i Radna Powiatu Wrocławskiego oraz Pan Mieczysław Szynkarowski Sekretarz Gminy Długołęka.

W uroczystości uczestniczyli również Radni Powiatu Wrocławskiego – Pan Ryszard Jaroń, Pan Edward Skiba i Pan Waldemar Szczykutowicz, a także Pani Anna Żygadło Sekretarz Powiatu Wrocławskiego, Pani Beata Pierzchała Dyrektor Wydziału Organizacyjno-Prawnego oraz Pani Oliwia Medyńska Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego.

Program Stypendialny Rady Powiatu Wrocławskiego realizowany jest od 2000 r. W ramach tegorocznej, XXIV edycji Programu, wpłynęło 86 wniosków, co świadczy o nieustającej popularności tej formy wsparcia. Na rok szkolny 2023/2024 przyznano łącznie 37 stypendiów w tym 2 naukowe, 6 artystycznych oraz 29 sportowych. Stypendia będą wypłacane w wysokości 400 zł miesięcznie przez okres 10 miesięcy.

Niewątpliwą atrakcją uroczystości były występy artystyczne Bartosza Olszewskiego tegorocznego Stypendysty, który zachwycił grą na skrzypcach wykonując kaprys „La Cadenza” Henryka Wieniawskiego oraz występy Jeremiego Błońskiego, utalentowanego 10-latka, który zachwycił wszystkich zebranych Gości wykonując na keyboardzie utwory z repertuaru Sanah oraz Kombi.

Uroczystość poprowadziła Agnieszka Kosztyło-Pałys Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury
i Sportu.

Tradycyjnie Stypendystom oprócz dyplomów, symbolicznych statuetek oraz prezentów wręczono kwiaty ufundowane przez Dolnośląskie Centrum Hurtu Rolno – Spożywczego we Wrocławiu.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Stypendystom i ich Opiekunom osiągnięć, dzięki którym uzyskali stypendium, a wszystkim Gościom dziękujemy za przybycie.

Lista Stypendystów Rady Powiatu Wrocławskiego

na rok szkolny 2023/2024

 

Lp.

Imię i nazwisko

Gmina

1.

Katarzyna Garbacka

Wrocław (uczennica szkoły w Kobierzycach)

2.

Aleksandra Gidzińska

Kąty Wrocławskie (uczennica szkoły w Kobierzycach)

3.

Martyna Kwaśnik

Siechnice

4.

Maria Kozłowska

Czernica

5.

Bartosz Olszewski

Siechnice

6.

Inga Cesarz

Długołęka

7.

Oliwia Korczyc

Czernica

8.

Julia Sanecka

Długołęka

9.

Natasza Rabenda

Długołęka

10.

Lena Szargawińska

Kąty Wrocławskie

11.

Maria Feldman

Kąty Wrocławskie

12.

Gustaw Fedorowski-Gawryś

Kobierzyce

13.

Ewa Wyligała

Kąty Wrocławskie

14.

Oliwia Burzyńska

Kąty Wrocławskie

15.

Bruno Pawlak

Kobierzyce

16.

Franciszek Wilkosz

Kobierzyce

17.

Michalina Gnacek

Długołęka

18.

Zuzanna Czerwiec

Kąty Wrocławskie

19.

Leon Garwol

Sobótka

20.

Lena Pajęcka

Kobierzyce

21.

Malwina Cegła

Długołęka

22.

Anna Madej

Siechnice

23.

Cezary Sypień

Kąty Wrocławskie

24.

Mikołaj Pukas

Długołęka

25.

Jakub Goliszek

Czernica

26.

Konrad Rychlik

Długołęka

27.

Jacek Kalinowski

Siechnice

28.

Anna Grochalska

Kąty Wrocławskie

29.

Maksymilian Włoszek

Kobierzyce

30.

Maciej Gajlewicz

Kobierzyce

31.

Michał Walenciak

Kąty Wrocławskie

32.

Antonina Stefan

Siechnice

33.

Jakub Banasiak

Siechnice

34.

Mikołaj Morawski

Siechnice

35.

Liwia Czupkowska

Sobótka

36.

Ewa Wawrzkiewicz

Kąty Wrocławskie

37.

Mikołaj Białowąs

Siechnice

 


Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzednia Następna

Pozostałe
aktualności

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok