Środa, 24 kwietnia 2024
słonecznie

WROSIP - SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ POWIATU WROCŁAWSKIEGO

System Informacji Przestrzennej Powiatu Wrocławskiego wroSIP

System wroSIP jest systemem informatycznym opierającym się o mapy i lokalizację przestrzenną obiektów i zjawisk zachodzących w powiecie wrocławskim. System jest utworzony i sukcesywnie rozwijany dzięki współpracy Powiatu Wrocławskiego oraz Gmin: Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Mietków, Siechnice, Sobótka i Żórawina.Zgodnie z Porozumieniem zawartym w 2005 r. pomiędzy Powiatem i Gminami funkcję administratora systemu pełni Powiatowy  Zakład Katastralny we Wrocławiu

Dane przestrzenne pochodzą z różnych instytucji (m.in.
z wydziałów Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, Powiatowego Zakładu Katastralnego we Wrocławiu, urzędów gmin, instytucji branżowych, opracowań własnych i innych źródeł). Większość z nich dostępna jest w ogólnodostępnym serwisie mapowym (serwis.wrosip.pl) oraz w bezpłatnej aplikacji (wroSIP mobile) dostępnej na urządzenia mobilne.

ogólny powiat

Wykorzystując przeglądarkę internetową można uzyskać podstawowe informacje o działkach, sieciach uzbrojenia terenu, miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, ofertach inwestycyjnych, obiektach przyrodniczych, zabytkowych, turystycznych ...

Funkcjonalność serwisu mapowego pozwala na wyszukiwanie obiektów, wgląd do załączników (dokumentów, zdjęć), dowolne zestawianie danych na mapach - wyświetlanie ich w różnych konfiguracjach, np. na tle mapy ewidencyjnej, zdjęć lotniczych czy map zagrożenia powodziowego, a także na samodzielne wprowadzanie informacji do systemu w module zgłoszeń publicznych. Co więcej, dzięki aplikacji mobilnej i wykorzystaniu lokalizacji smartfona, jest to również możliwe w terenie, w każdym punkcie powiatu.

W ostatnim okresie, w serwisie mapowym jako jednym
z pierwszych w Polsce, zostały udostępnione archiwalne zdjęcia lotnicze z lat 1966  - 1997, pozwalające na prześledzenie dynamicznych zmian zachodzących w obszarze powiatu wrocławskiego.

egib1

egib2