Czwartek, 25 kwietnia 2024
Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
słonecznie

Rozbudowa Starostwa Powiatowego we Wrocławiu – konkurs 2020 r.

Wniosek o uzyskanie środków na rozbudowę budynku Starostwa Powiatowego we Wrocławiu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL) został złożony w dniu 29.09.2020 r.  W wyniku rozstrzygnięcia konkursu  Powiat Wrocławski otrzymał dofinansowanie w wysokości 3 mln zł, która zgodnie ze złożonym wnioskiem, zostanie przeznaczone na rozbudowę urzędu wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą.

Wartość zadania – 27 199 524 PLN

Dofinansowanie z RFIL – 3 000 000 PLN

Do obecnego budynku urzędu, składającego się z dwóch segmentów A i B, planuje się dobudowanie nowego segmentu C o wym. 18,75 m x 35,45 m, z podziemnym garażem i częścią techniczną. Zagospodarowanie terenu obejmuje m.in. modernizację parkingu, chodników i dróg wewnętrznych, budowę zadaszonej wiaty na rowery oraz wiaty na samochód dostawczy.

Nadrzędnym celem inwestycji jest poprawa warunków i jakości obsługi obecnych i przyszłych mieszkańców Powiatu, inwestorów i przedsiębiorców.

Inwestycja jest zgodna z zasadą zrównoważonego rozwoju. Jej efektem będzie ekologiczny, energooszczędny budynek, „przyjazny” środowisku i mieszkańcom. Inwestycja pozwoli na zwiększenie efektywności energetycznej budynku, poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii wykorzystujących odnawialne źródła energii, co w konsekwencji przyczyni się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń i poprawy stanu środowiska, a także pozytywnie wpłynie na zdrowie i poprawę warunków życia mieszkańców.  Przez zastosowanie w budynku urzędu i jego otoczeniu zewnętrznym rozwiązań architektonicznych, cyfrowych i informatycznych, w nowo wybudowanym skrzydle zapewniona będzie pełna dostępność dla osób z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami.

Inwestycja powiązana z funkcjonowaniem 3 jednostek organizacyjnych powiatu (Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie PCPR; Powiatowego Zakładu Katastralnego PZK oraz Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych). Inwestycja w sposób kompleksowy rozwiązuje potrzeby lokalowe 4 podmiotów (Starostwa Powiatowego we Wrocławiu oraz ww. jednostek) o istotnym znaczeniu dla obsługi mieszkańców i zapewnieniu ich żywotnych interesów oraz wpływa na wszystkich mieszkańców powiatu (ponad 151 tys. osób).

Inwestycja ma wpływ na wszystkich mieszkańców Powiatu i jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne wynikające z dużego wzrostu liczby mieszkańców w ostatnich latach.

Realizacja inwestycji poprawi jakość i sprawność obsługi mieszkańców Powiatu Wrocławskiego, przedsiębiorców i inwestorów,  poprawi dostępność do spraw załatwianych w Urzędzie, podniesie standard warunków pracy urzędników.

Z dniem 24 maja 2021 r. rozpoczęto prace budowlane związane z rozbudową budynku urzędu.

Planowany okres realizacji inwestycji: maj 2021 r. -  czerwiec 2022 r.

Artykuł: Umowa na modernizację i rozbudowę siedziby starostwa podpisana

Opisy zdjęć w galerii:

Zdjęcie 1 - Wizualizacja budynku Starostwa Powiatowego we Wrocławiu

Zdjęcie 2 - Wizualizacja budynku Starostwa Powiatowego we Wrocławiu

Zdjęcie 3 - Wizualizacja budynku Starostwa Powiatowego we Wrocławiu

Zdjęcie 4 - Wizualizacja budynku Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.

Zdjęcie 5 - Rozpoczęcie robót budowlanych - maj 2021

Zdjęcie 6 - Rozpoczęcie robót budowlanych - maj 2021