Czwartek, 25 kwietnia 2024
Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
słonecznie

Wsparcie zdrowia psychicznego dorosłych mieszkańców Powiatu Wrocławskiego z wykorzystaniem technologii VR Tier One „Ogród Odrodzenia”

Działanie jest skierowane do dorosłych mieszkańców Powiatu Wrocławskiego, którzy przeżywają trudności emocjonalne i psychospołeczne. Cykl 8 seansów VR Tier One "Ogród Odrodzenia” ma na celu zmniejszenie zaburzeń lękowo-depresyjnych, napięć emocjonalnych oraz polepszenie dobrostanu psychicznego i polepszenie funkcjonowania w życiu.

Technologia urządzenia VR Tier One „Ogród Odrodzenia” obejmuje użycie gogli VR (wyświetlacza montowanego  na głowie), słuchawek i czujników, które śledzą ruch gałek ocznych i pozycję w przestrzeni. Oprogramowanie przedstawia trójwymiarowe immersyjne  środowiska, które przenoszą osoby do Ogrodu Odrodzenia, a uczestnik jest prowadzony kojącymi sugestiami wirtualnego terapeuty.

Uczestnik, w trakcie sesji VR, „zanurza zmysły” w immersyjnej rzeczywistości, poprzez zastosowanie obrazu ,muzyki, głosu terapeuty wirtualnego, czujników ruchu oraz szeregu rozwiązań nowoczesnych technologii. Proces terapeutyczny  urządzenia VR TierOne opracowano w oparciu o sprawdzoną metodę terapeutyczną Miltona Ericksona. Zaczerpnięte z tego nurtu elementy pozwalają odzyskać wiarę w siebie. Zanurzenie w Wirtualnej Rzeczywistości oraz poddanie osoby w tych warunkach odpowiednio przygotowanym bodźcom wzrokowym i słuchowym oraz specjalnie opracowanym sugestiom terapeutycznym znacząco obniża poziom depresji i stanów lękowych. Wirtualna terapia obfituje w odpowiednie metafory, komunikaty i zadania poprawiające kondycję psychiczną osoby.

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie "Światło - Otwarci Na Przyszłość", a zajęcia będą odbywać się w Siechnicach, Kiełczowie i Kamieńcu Wrocławskim.

Rekrutacja do projektu realizowana jest przez psychologa.

Więcej informacji na plakacie oraz u organizatora.

Projekt jest finansowany ze środków Powiatu Wrocławskiego i realizowany w ramach zadań publicznych z zakresu ochrony i promocji zdrowia.