Poniedziałek, 22 kwietnia 2024
pochmurno
4℃
Tłumacz Google

Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii dla mieszkańców Powiatu Wrocławskiego na lata 2023–2025 – „OdWAGA bycia zdrowym!”

Ruszyły kolejne działania promujące zdrowie i profilaktykę chorób wśród mieszkańców powiatu wrocławskiego.

Powiat Wrocławski realizuje szereg prozdrowotnych i prospołecznych działań mających na celu wsparcie mieszkańców powiatu w dbaniu o dobrostan fizyczny i psychiczny. Wiele z pilotaży spotkało się ze znakomitym odbiorem, dlatego podjęto decyzję o kontynuacji takich projektów, jak również o uzupełnieniu o nowe działania, także przy współudziale organizacji pozarządowych.

– Zdrowie naszych mieszkańców jest dla nas sprawą priorytetową, dlatego Zarząd Powiatu Wrocławskiego zachęca do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach, m.in. dotyczących profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii oraz zdalnego monitoringu KTG – mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Wystartował kolejny program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii dla mieszkańców Powiatu Wrocławskiego na lata 2023–2025 – „OdWAGA bycia zdrowym!”

Choroby układu krążenia stanowią obecnie jedną z głównych przyczyn zgonów w polskiej populacji. Objawy oraz proces diagnostyczny są uwarunkowane konkretną jednostką chorobową. Jedynym wspólnym elementem dla większości jednostek z tej grupy chorobowej pozostają czynniki ryzyka, do których należą niezbilansowana dieta, palenie wyrobów tytoniowych, mała aktywność fizyczna, zwiększone wartości parametrów ciśnienia tętniczego i cholesterolu oraz nadwaga bądź otyłość.

Rekrutacja i kwalifikacja do programu trwa do 3 kwietnia br.

Program zakłada kompleksową interwencję nacelowaną na modyfikację stylu życia i edukację grupową adresowaną do populacji osób wysokiego ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego zamieszkujących teren powiatu wrocławskiego:

• mężczyźni powyżej 40 r.ż.,
  • lub kobiety powyżej 50 r.ż.,
  • lub osoby powyżej 18 r.ż., z występowaniem co najmniej jednego z czynników zwiększających ryzyko choroby sercowo-naczyniowej, np.: niezbilansowana dieta, cukrzyca, otyłość.

Pozostałe
aktualności