Sobota, 20 kwietnia 2024
Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
śnieg

Poznaliśmy zwycięzców III Konkursu Wiedzy o Powiecie Wrocławskim! Niespodziewana nagroda od Starosty Romana Potockiego.

Uczniowie szkół podstawowych z terenu Powiatu Wrocławskiego rywalizowali w dniu 21 września 2022 r. w finale III Konkursu wiedzy o Powiecie Wrocławskim „Co wiecie o Wrocławskim Powiecie”, który podobnie jak w poprzednich latach odbył się w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Wszystkich zgromadzonych uczestników powitali Starosta Powiatu Wrocławskiego – Roman Potocki, Wicestarosta Powiatu Wrocławskiego – Andrzej Szawan oraz Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego – Wiesław Zając, Sekretarz Powiatu Wrocławskiego – Anna Żygadło życząc oczywiście zwycięstwa w konkursowych zmaganiach.

W turnieju zorganizowanym i poprowadzonym przez Stowarzyszenie Podróżników „TUITAM”, pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego – Romana Potockiego, uczestniczyły reprezentacje 13 szkół podstawowych z terenu Powiatu.

W pierwszej części konkursu każda z trzyosobowych drużyn pisała 40 minutowy test eliminacyjny, składający się z kilkunastu pytań otwartych i zamkniętych, sprawdzający wiadomości na temat walorów turystycznych, przyrodniczych, historii, zagadnień społecznych i gospodarczych powiatu wrocławskiego oraz wiedzę na temat kompetencji, organizacji i organów władz samorządowych Powiatu.

W czasie przerwy, podczas której młodzi uczestnicy i ich opiekunowie mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku, nastąpiła reorganizacja sali, by wszystkie drużyny mogły obserwować dalsze losy uczestników finału konkursu oraz móc aktywnie w nim uczestniczyć – zasiadając tym razem na widowni.

Dzisiaj mamy trzeci konkurs wiedzy o powiecie. Jest to bardzo cenna inicjatywa, bo młodym ludziom przybliżamy Powiat Wrocławski w różnej formie, od kultury po zabytki. Myślę, że w przyszłości ta wiedza bardzo im się przyda i będą identyfikować się z Powiatem Wrocławskim - powiedział Wiesław Zając Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego.

W drugim etapie zawodnicy pracowali na zwycięstwo swojej drużyny odpowiadając na naprawdę trudne pytania, rozwiązując zagadki, pracując z mapą oraz pisząc wiersze – rymowanki, na temat swoich gmin i ich walorów! W to wszystko zaangażowana została publiczność, dla której również zostały przygotowane specjalne zadania i nagrody za poprawne odpowiedzi.

Walka była zacięta, a satysfakcja z zaliczania kolejnych pytań podkreślana było spontanicznymi gestami radości. Wysiłek wart był zachodu, bo dla wszystkich drużyn z etapu finałowego zaplanowana została wycieczka po powiecie, a zwycięska drużyna otrzyma w nagrodę lot w tunelu aerodynamicznym. Ponadto Powiat Wrocławski przygotował dla wszystkich dyplomy okolicznościowe i upominki za udział w konkursie.

Miejsca na podium:

I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej z Jordanowa Śląskiego. Nagrodą specjalną dla laureatów dodatkowo jest spędzenie jednego dnia pracy ze Starostą Romanem Potockim. Młodzież będzie mogła przyglądać się obowiązkom, z którymi każdego dnia mierzy się Starosta,

II miejsce - drużyna z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Świątnikach,

III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Odkrywców i Podróżników z Kobierzyc.

Gratuluję wszystkim uczestnikom i opiekunom, bo tak naprawdę wszyscy jesteście wygranymi. Po raz kolejnych udowadniacie, że macie szeroką wiedzę na temat Powiatu Wrocławskiego i mnie to ogromnie cieszy. Zwycięską drużynę zapraszam do siebie, gdzie po ustaleniu terminu zobaczycie jak wygląda praca Starosty. Razem spędzimy cały dzień roboczy - powiedział Roman Potocki Starosta Powiatu Wrocławskiego.