Czwartek, 25 kwietnia 2024
Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Powiat Wrocławski beneficjentem przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”

„Poznaj Polskę” to przedsięwzięcie Ministra Edukacji Narodowej i Nauki, którego przedmiotem jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Powiat Wrocławski pozyskał po raz kolejny wsparcie finansowe w ramach programu w łącznej wysokości 7 552 zł tym razem dla Zespołu Szkół Specjalnych w Wierzbicach, z przeznaczeniem dla szkoły Podstawowej Specjalnej:

1. klasa I-III w kwocie 2 552 zł;
  2. klasa IV-VIII w kwocie 5 000 zł.

W ramach przyznanej dotacji zostaną zrealizowane dwie jednodniowe wycieczki edukacyjne, podczas których 31 uczniów odwiedzi:

- Park Nauki i Rozrywki Krasiejów

- Wykopaliska związane z odkryciem szkieletów dinozaurów, Krasiejów