Sobota, 20 kwietnia 2024
Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Ruszyła IV edycja Konkursu Wiedzy o Powiecie Wrocławskim

Ruszyła kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Powiecie Wrocławskim "Co wiecie o Wrocławskim Powiecie", organizowanego przez Stowarzyszenie Podróżników "TUITAM", pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego - Romana Potockiego.

Konkurs został wpisany do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej wraz z określeniem miejsc uznawanych za wysokie w tych zawodach w roku szkolnym 2022/2023.
Poniżej link do strony Kuratorium Oświaty, gdzie został zamieszczony wykaz konkursów punktowanych na świadectwa szkolne. Jest to załącznik do zarządzenia nr 7/2023 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 27 lutego 2023 r.

Regulamin konkursu znajduje się w załączniku poniżej oraz został przekazany do szkół podstawowych z terenu Powiatu Wrocławskiego.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas siódmych, ma na celu rozpowszechnianie wiedzy o Powiecie Wrocławskim wśród młodych mieszkańców powiatu, tworzenie więzi emocjonalnych młodzieży z miejscem ich zamieszkania oraz rozbudzanie szacunku do „naszej małej ojczyzny”.

Projekt jest finansowany ze środków Powiatu Wrocławskiego