Środa, 24 czerwca 2026
Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
pochmurno
26℃
Tłumacz Google

Chryzantemy w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu

W ramach pomocy lokalnym przedsiębiorcom, którzy ponieśli straty w związku z zakazem wstępu na cmentarze w dniach 31 X – 2. 11 br. Starosta Powiatu Wrocławskiego – Roman Potocki złożył do ARiMR deklarację przyjęcia 350 chryzantem ciętych i 200 chryzantem doniczkowych.

Chryzantemy zostały pozyskane przez ARiMR od producentów i sprzedawców z terenu powiatu wrocławskiego, a następnie udostępnione dla organizacji pozarządowych, samorządowych oraz innych instytucji publicznych. 

Pozyskane kwiaty zostały przewiezione w dniu dzisiejszym tj. 10.11.2020 r do Starostwa Powiatowego we Wrocławiu i posłużyły m.in. do dekoracji urzędu, by przypomnieć o przypadającym na jutro święcie 11 listopada - Narodowym Święcie Niepodległości, które to upamiętnia odzyskanie niepodległości przez Polskę, po 123 latach zaborów. 

- Mam nadzieję, że taka symboliczna dekoracja pozwoli wywołać chwilę zamyślenia i doda odrobinę otuchy i wiary w lepsze jutro w tych trudnych czasach – podsumował akcję Wicestarosta Powiatu Wrocławskiego Andrzej Szawan. 

Święto odzyskania wolności, mimo iż nie będzie obchodzone w tym roku z dużym rozmachem, może stać się świadectwem solidarności, a kwiatowe dekoracje znaleźć swoje miejsce u nowych właścicieli, którzy w kolejnych dniach mogą zgłosić się po odbiór chryzantem z urzędu. 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzednia Następna

Pozostałe
aktualności

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Ok