Czwartek, 25 kwietnia 2024
Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
mgła

Polski Ład – ponad 90 mln zł dla Powiatu Wrocławskiego na inwestycje drogowe

Rządowy Fundusz POLSKI ŁAD Program Inwestycji Strategicznych to program kompleksowego wsparcia samorządów. Rządowe środki dla miast, gmin, powiatów i województw dają szanse na kolejne inwestycje, które przyśpieszą rozwój całego kraju. Współpraca rządu i samorządu daje możliwości prowadzenia nowych inwestycji, które spełniają oczekiwania mieszkańców.

Powiat Wrocławski w ramach rozstrzygniętej obecnie 5 edycji Rządowego Programu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych otrzymał ponad 90 mln zł na budowę i modernizację infrastruktury drogowej wspierającej  rozwój stref przemysłowych na swoim terenie.

Promesę z rąk Premiera Mateusza Morawieckiego w imieniu Zarządu Powiatu Wrocławskiego osobiście odebrał Wiesław Zając – Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego.

Dofinansowanie w ramach programu otrzymały dwie inwestycje:

- Budowa i przebudowa drogi powiatowej na odcinku od DK 35 w miejscowości Małuszów  do DP 1950D w miejscowości Pietrzykowice prowadzącej do Podstrefy Wrocław-- Kobierzyce TSSE  EURO-PARK. Przewidywana wartość inwestycji to 77 mln zł, wartość dofinansowania wynosi 75.460.000,00 zł

- Rozbudowa skrzyżowania typu rondo w ciągu DK35 koło miejscowości Tyniec Mały usprawniająca skomunikowanie obszarów Podstrefy Wrocław  - Kobierzyce TSSE EURO PARK WISŁOSAN. Przewidywana wartość inwestycji to 15 mln zł, wartość dofinansowania niniejszej inwestycji to 14.700.000,00  zł

Docelowo obie inwestycje podniosą atrakcyjność inwestycyjną Powiatu Wrocławskiego, wpłyną na dalszy rozwój stref przemysłowych, a dla mieszkańców oznaczać to będzie nowe miejsca pracy i mniejsze bezrobocie, a przede wszystkim bezpieczeństwo.

Na koniec warto dodać, iż w ramach Rządowego Programu POLSKI ŁAD  Powiat Wrocławski otrzymał zapewnienie dofinansowania dla 7 projektów na kwotę ogółem ponad 136 mln zł przy dofinansowaniu na poziomie 124 mln zł.

Promesę z rąk Wiesława Zająca odebrali pozostali Członkowie Zarządu: Roman Potocki - Starosta Powiatu Wrocławskiego, Andrzej Szawan - Wicestarosta Powiatu Wrocławskiego oraz Barbara Kosterska - Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego.