Wtorek, 23 kwietnia 2024
Imieniny: Jerzy, Wojciech

Dofinansowanie zapewnione - Powiat Wrocławski otrzymał promesę

Powiat Wrocławski uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych dla zadania inwestycyjnego pn. „Rozbudowa dróg powiatowych nr 1955D i 1939D na terenie Powiatu Wrocławskiego w podziale na dwa zadania”.

Zadanie to obejmuje swym zakresem rozbudowę dwóch dróg powiatowych i zostało podzielona na dwa zadania. Pierwsze z zadań obejmuje odcinek drogi 1955D o długości 1,7 km w obrębie Karwiany - Komorowice na terenie gminy Żórawina, a drugie obejmuje odcinek drogi 1939D o długości 0,75 km w obrębach Radomierzyce i Biestrzyków na terenie gminy Siechnice. Zakres planowanych do wykonania robót jest tożsamy i obejmuje rozbudowę jezdni dróg do szerokości 6 m, budowę ścieżek pieszo-rowerowych i systemów odwodnień, wykonanie poboczy, przebudowy zjazdów i skrzyżowań. Głównym celem tego zadania jest zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz poprawa komfortu jazdy i przepustowości sieci drogowej.

Szacunkowa wartość zadania to 17 mln zł. Powiat Wrocławski aplikował o dofinansowanie w wysokości 95% - tj. 16.150.000,00 zł i uzyskał pełną wnioskowaną kwotę. Pozostałe środki w wysokości 850.000,00 zł stanowić będą udział własny powiatu.

Pliki do pobrania: