Piątek, 19 kwietnia 2024
Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
deszcz

25-lecie Powiatu Wrocławskiego – piknik i dzień otwarty

Z okazji obchodów 25-lecia funkcjonowania samorządów powiatowych w Polsce, 20 maja br. na terenie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu zorganizowano Piknik połączonym z  Dniem otwartym urzędu. Piknik był częścią obchodów upamiętniających ustawę z dnia 18 lipca 1998 r. o nowym podziale administracyjnym Polski, który wprowadził nowy zasadniczy trójstopniowy podział terytorialny państwa, dzięki czemu na mapę Polski powróciły powiaty.

Podczas wydarzenia mieszkańcy i sympatycy Powiatu Wrocławskiego, a także okoliczni mieszkańcy mogli nie tylko poznać charakter i specyfikę działania urzędu, ale także zintegrować się oraz aktywnie i rodzinnie spędzić czas.

Piknik uroczyście otworzył Starosta Powiatu Wrocławskiego – Roman Potocki oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Arleta Szmigielska. W tym dniu starostwo odwiedziło wielu gości, a samo wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji. Bez wątpienia największymi z nich były występy muzyczne. W wydarzeniu wzięli również udział przedstwiciele Zarządu Powiatu: Wicestarosta Andrzej Szawan oraz Członkowie Zarządu Wiesław Zając i Dariusz Jedynak, a także radni i pracownicy urzędu. Na scenie zobaczyliśmy m.in. rapera Romana Bosskiego, zespół grający muzykę ludową – Gieni Dudki, oraz przedstawicieli Powiatowego Klubu Seniora, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kątach Wrocławskich, Dzieci z Rodzinnej Pieczy Zastępczej, Młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach i nr 3 w Sobótce, a także Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce.

Nie zabrakło także stoisk promocyjnych wzdłuż i w urzędzie. Swoją ofertę zaprezentowali m.in. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Klub Seniora, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kątach WrocławskichPowiatowy Zespół Psychologiczno-Pedagogicznych, który tego dnia także oferował swoje usługi. Ponadto możliwe były konsultacje doradcze z zakresu gospodarki nieruchomościami i praw konsumentów oraz wsparcia prawnego i systemu wroSIP. Na oficjalnym stoisku Powiatu Wrocławskiego można było wziąc udział w zabaie kręcąc kołem fortuny i otrzymać pamiątkowe gadżety promocyjne Powiatu Wrocławskiego. Dzieci poprzez zbieranie pieczątek z różnych stoisk mogły otrzymać kupony na jedzenie – frytki, hot-dogi, lody, watę cukrową i popcorn, natomiast dla dorosłych bigos oraz grochówkę wojskową serwowała kuchnia polowa.

Na pikniku służby policyjne, strażackie i wojskowe prezentowały swoje pojazdy i specjalistyczny sprzęt. Dodatkowo przygotowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych uczestników wydarzenia: dmuchane zamki, animacje, chodzące maskotki – bałwan Olaf i Minionek, zwierzęta (króliki, świnki morskie, papugi, kozy i emu), miasteczko rowerowe – pumptruck, bezpłatny serwis rowerowy, czy frutobike. Bardzo ciekawą inicjatywą był również van, który oferował gościom darmową wodę w ramach akcji MPWiK pod nazwą #PijKranówkę. W holu wydziału Komunikacji zaaranżowano wystawę artystów z Powiatu Wrocławskiego. Swoich prac użyczyli tego dnia m.in.: Lilianna Borowska, Damian Kula, Karolina Mazurkiewicz, Ernest oraz Hieronim Niemczyk, Asja TustanowaAleksandra Wiśniewska.

Wszystkim, którzy byli zechcieli spędzić czas współnie z nami, pragniemy serdecznie podziękować. Było nam bardzo miło gościć Państwa tego dnia w Starostwie.