Piątek, 19 kwietnia 2024
Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
deszcz

Kolejny krok na drodze do niezależności osób z niepełnosprawnościami wykonany!

Wiele osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie musi szczegółowo planować każde wyjście z domu. Tym bardziej kiedy klientami urzędu są w szczególności mieszkańcy powiatu, czyli przyjezdni.

W Starostwie plan działania na rzecz poprawy dostępności administracji osobom ze szczególnymi potrzebami  jest realizowany konsekwentnie.

Po rozmowach z najlepszymi doradcami – osobami tworzącymi Powiatową Radę ds. Osób Niepełnosprawnych podjęto decyzję o zapewnieniu dostępności kolejnej grupie mieszkańców. Nowy budynek urzędu został wyposażony w przewijaki dla osób dorosłych. Fotele posiadają możliwość regulacji co ułatwia pielęgnację osoby pod opieką. Przewijaki zostały umieszczone w  tak zwanych KOMFORTKACH czyli w  pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych (toalety dla  osób niepełnosprawnych) na każdym piętrze budynku „C”.

Zostało również uzupełnione wyposażenie pod kątem ewakuacji osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Nowe krzesła ewakuacyjne zostały umieszczone na klatkach schodowych budynku „C”, na piętrze I oraz III. Krzesła te umożliwiają ewakuację osób w górę i w dół. Dla przypomnienia krzesła takie znajdują się również w budynku „A” i „B”.

Starostwo Powiatu Wrocławskiego jest liderem w realizacji ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Bo ważna jest troska o wszystkich mieszkańców, także tych, dla których KOMFORTKA oznacza niezależność i możliwość aktywnego niezależnego życia.