W dniu 19 czerwca 2023 r. w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Krzyżowicach odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów uczniom szkoły, którzy uzyskali Stypendium Starosty Powiatu Wrocławskiego w ramach II edycji „Powiatowego Programu Wspierania Uczniów Osiągających Wysokie Wyniki w Nauce”. O przyznaniu stypendium decydowała średnia ocen, a w przypadku uczniów klas I najwyższa liczba punktów rekrutacyjnych do szkoły.
Dyplomy wręczył Roman Potocki Starosta Powiatu Wrocławskiego wraz z Agnieszką Kosztyło-Pałys Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Na ręce Magdaleny Zyder Dyrektora szkoły został złożony list gratulacyjny z podziękowaniami dla wszystkich pracowników szkoły, których praca przyczynia się do uczniowskich sukcesów.
– Z radością i dumą wręczam stypendia. To budujące kiedy widzę pasje i zaangażowanie młodych ludzi, którzy znaleźli się w gronie osób najbardziej pracowitych i zdeterminowanych w dążeniu do celu. Wierzę, że otrzymane stypendia są dla nich bodźcem do dalszego samorozwoju i pozwalają tym lepiej realizować zainteresowania mówił Starosta Roman Potocki.
Słowa uznania i gratulacji zostały skierowane również do obecnych na uroczystości Rodziców nagrodzonych Uczniów.
Stypendia uzyskało 7 uczniów szkoły:
- Stypendium dla Najlepszego Ucznia Szkoły – Katarzyna Garbacka
- Stypendium za wyniki w nauce – Katarzyna Garbacka, Oliwia Medyńska, Iwona Różańska i Marek Kukla
- Stypendium dla Najlepszego Ucznia Klas Pierwszych – Roksana Czech i Hanna Otfinowska
Gratulujemy wszystkim Stypendystom, Rodzicom oraz Nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów
Uczniów zainteresowanych udziałem w kolejnej edycji programu zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Powiatu Wrocławskiego tutaj.