W dniu 29 maja 2023 r. uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Sobótce otrzymali dyplomy za uzyskanie stypendium Starosty Powiatu Wrocławskiego w ramach II edycji „Powiatowego Programu Wspierania Uczniów Osiągających Wysokie Wyniki w Nauce”.
W imieniu Romana Potockiego Starosty Powiatu Wrocławskiego dyplomy wręczyła Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego we Wrocławiu Agnieszka Kosztyło-Pałys oraz Dyrektor szkoły Zbigniew Kubiak.
Uroczystość stała się również okazją do wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów, które otrzymali: Mateusz Ladra oraz Michał Kiereś.
Nie zabrakło słów uznania i gratulacji oraz najlepszych życzeń dla całej kadry szkolnej, a przede wszystkim uczniów, których zaangażowanie zaowocowało otrzymaniem stypendium. Była to również okazja do przywołania idei programu, którą jest wspieranie i promowanie uczniów uzdolnionych, motywowanie do osiągania wyższych wyników w nauce, a tym samym poprawa wyników edukacyjnych szkół powiatowych.
Szkoła zdobyła 9 stypendiów Starosty Powiatu Wrocławskiego, które otrzymali:
- Stypendium dla Najlepszego Ucznia Szkoły – Michał Kiereś i Mateusz Ladra
- Stypendium za wyniki w nauce – Michał Kiereś, Mateusz Ladra i Jakub Pańczyk
- Stypendium dla Najlepszego Ucznia Klas Pierwszych – Bartosz Stasiek, Krzysztof Kozłowski, Maria Teresa Łaskarzewska i Alicja Bartosik
Uczniów zainteresowanych udziałem w kolejnej edycji programu zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Powiatu Wrocławskiego tutaj. Wkrótce ogłoszenie kolejnej edycji