Dnia 6 czerwca 2022 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbyły się lekcje prawne z udziałem młodzieży z PZS Nr 1 w Krzyżowicach. Gości powitał Starosta Powiatu Wrocławskiego – Roman Potocki. W części zajęć poświęconej prezentacjom, młodzież miała okazję dowiedzieć się o systemie administracji publicznej, organach władzy w Powiecie, specyfice społeczno-gospodarczej Powiatu Wrocławskiego i charakterystyce pracy w poszczególnych wydziałach Starostwa. Uczniowie mogli poznać dokumenty wydziałowe, projekty architektoniczne, platformę wroSIP oraz uzyskać informację na temat zalet płynących z posiadania Profilu Zaufanego. Ponadto, młodzież z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w rozmowie na temat rejestracji pojazdów oraz uzyskania dokumentu pojazdu.
W spotkaniu w roli prelegentów wystąpili przedstawiciele Starostwa: Beata Pierzchała - Dyrektor Wydziału Organizacyjno-Prawnego, Anna Żygadło – Sekretarz Powiatu Wrocławskiego, dr Irena Cieśla – Zastępca Dyrektora Wydziału Architektury i Budownictwa, Andrzej Podsiadło – Dyrektor Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, Maciej Koba - Dyrektor Wydziału Komunikacji oraz Bożena Tubek – Kierownik Referatu ds. uprawnień do kierowania pojazdami.
Bezpośrednie spotkania uczniów z dyrektorami wydziałów i pracownikami Starostwa, miały inspirujący charakter. Zajęcia spotkały się z dużym uznaniem ze strony młodzieży, dając początek rozmowom nt. kontynuacji projektu pn.: „Lekcja prawna”.
Organizatorzy liczą na to, że dzięki lekcjom młodzież zdobędzie większą świadomość istniejącej struktury i funkcjonujących systemów prawnych w administracji.