W dniu 6 czerwca 2022 r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kątach Wrocławskich zorganizował jubileuszową XXV już edycję warsztatów rzeźbiarskich, której nadano tytuł „Jestem wynalazcą”. Zgodnie z wieloletnią tradycją celem wydarzenia było wyzwalanie aktywności i wyobraźni artystycznej, inspirowanie młodych ludzi do wtórnego wykorzystania materiałów recyklingowych oraz integrowanie osób pozostających na różnych poziomach edukacyjnych. W warsztatach brały udział zarówno dzieci, młodzież szkolna, jak i osoby dorosłe ze szkół i ośrodków na terenie powiatu. Zadaniem każdego zespołu było stworzenie wynalazku z materiałów podlegających recyklingowi, przydatnego w szkole, domu lub całkiem fantastycznego.
Uczestnicy warsztatów wykazali się genialną wręcz pomysłowością o czym mówił z uznaniem Roman Potocki Starosta Powiatu Wrocławskiego wręczając nagrody wraz z Hieronimem Kurysiem Radnym Powiatu Wrocławskiego oraz Agnieszką Kosztyło-Pałys Dyrektorem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.
Wśród wielu słów podziękowań i gratulacji skierowanych do uczestników nie zabrakło również słów uznania dla Ewy Piotrowskiej Dyrektora oraz kadry Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kątach Wrocławskich – gospodarza imprezy, za inicjatywę, zaangażowanie i podtrzymywanie tej słusznej tradycji warsztatów.
Wspaniałą atmosferę barwnymi tańcami uświetnił Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego Haneczka oraz występ pana Jacka Geremesza, który piosenką o tematyce ekologicznej idealnie wpisał się w tematykę wydarzenia.
Prace konkursowe były oceniane w 3 kategoriach wiekowych:
1) dzieci młodsze (4-8 lat),
2) dzieci starsze (9-14 lat)
3) młodzież i dorośli (15 lat i więcej)
Kryteriami oceny prac konkursowych był temat, oryginalność i estetyka wykonania, stopień trudności, kreatywność oraz kategoria wiekowa.
W kategorii dzieci młodszych:
- I miejsce: Przedszkole Publiczne nr 1 w Kątach Wrocławskich
- II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich
W kategorii dzieci starszych:
- I miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kątach Wrocławskich – uczniowie Szkoły Podstawowej
- II miejsce: Zespół Szkół Specjalnych w Wierzbicach
- III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kątach Wrocławskich
W kategorii młodzieży i dorosłych:
- I miejsce: Warsztat Terapii Zajęciowej w Małkowicach
- II miejsce: Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Kątach Wrocławskich – uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy
- III miejsce: Zakład Poprawczy w Sadowicach
- Wyróżnienie: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce
Wszystkim uczestnikom jeszcze raz składamy gratulacje pomysłowości i kreatywnego podejścia. Serdeczne podziękowania także dla Sponsorów: Doti Spółka Jawna Manufaktura D. M. Mroczkowscy i Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, których wsparcie dodatkowo podniosło atrakcyjność tego wydarzenia.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmiku.