Od 06.03. do 17.04.2024 r. w Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego istnieje możliwość zobaczenia wystawy pt. „W kręgu symbolizmu”. gdzie znajdują się fantastyczne prace takich artystów jak: Karol Bąk, Daniel Pielucha, Grzegorz Stec i nieżyjącego już Janusza Lewandowskiego. Otwarcie wystawy poprzedził koncert fortepianowy Bartosza Sienkiewicza.
Organizatorem wydarzenia jest Galeria SOPRA wraz z Papieskim Wydziałem Teologicznym we Wrocławiu. Honorowym Patronatem przedsięwzięcie objął Roman Potocki – Starosta Powiatu Wrocławskiego. Głównym partnerem jest Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego.
– Jest to jedno z wielu wydarzeń, które my prowadzimy na rzecz mieszkańców powiatu wrocławskiego, w ten sposób próbując im przybliżać kulturę, muzykę, dlatego też bardzo się cieszę, że w tak symbolicznym i pięknym miejscu może się odbyć kolejna wystawa prac czterech artystów – mówi Roman Potocki.
Wystawa jest dostępna w każdy dzień tygodnia poza środą, od godziny 10 do 16. Wstęp bezpłatny.