W dniu 12 maja 2022 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbyło się spotkanie zapoznawczo-formacyjne młodzieży z terenu powiatu wrocławskiego, w celu powołania Młodzieżowej Rady Powiatu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszanie Młody Dolny Śląsk, w ramach dotacji przekazanej przez Powiat Wrocławski. W przedsięwzięciu udział wzięła młodzież z pobliskich gmin, tj. Długołęka, Żórawina, Jordanów Śląski, Siechnice, Czernica, Mietków oraz Kąty Wrocławskie. W programie zaplanowano gry i zabawy, mające na celu integrację, a przede wszystkim świetną zabawę. Buzie pełne radosnych uśmiechów świadczyły o znakomitej atmosferze spotkania.
Podczas panelu dyskusyjnego młodzież miała okazję zadawania pytań Staroście Powiatu Wrocławskiego - Romanowi Potockiemu. Zostały poruszone tematy ważne dla młodych mieszkańców powiatu, m.in. inwestycje w elektryczne pojazdy, nowe inwestycje, przebudowy czy budowy szkół. Starosta zapowiedział również powstanie powiatowej strategii oświatowej, która w sposób pogłębiony i obiektywny wskaże kierunki rozwoju edukacji w powiecie. Planowanie działań z powyższym dokumentem będzie na bieżąco konsultowane z przyszłymi przedstawicielami Młodzieżowej Rady Powiatu.
Podczas panelu dyskusyjnego ze starostą Romanem Potockim, młodzież mogła przyjrzeć się bliżej pracy samorządowca, poznać jej blaski, ale również i cienie, wynikające z trudnych wyzwań, stawianych przed samorządem.
Znakomitą atmosferę spotkania dodatkowo wzbogacił przygotowany dla uczestników poczęstunek, którym była pyszna włoska pizza. Zwieńczeniem całości było przyznanie przez organizatorów upominków dla każdego uczestnika.