Wielkie plenerowe wydarzenie artystyczne w Żórawinie.
W niedzielę 4. września 2022 roku o godz. 20:00 na wyspie przy "Dolnośląskiej Perle Manieryzmu" - kościele św. Trójcy odbędzie się w rocznicę napaści Niemiec i ZSRR na Polskę koncert pt.: "Wrzesień 1939. Czas Wojny. Czas Honoru".
W koncercie weźmie udział Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych, wybitni aktorzy Jerzy Zelnik, Zbigniew Lesień oraz m.in.: soliści Teatru Muzycznego Capitol Artur Caturian i Ewa Szlempo.
Wstęp wolny.
