APEL O RATUNEK!
Wraz z Centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu chcielibyśmy wystosować apel w sprawie oddawania osocza krwi przez ozdrowieńców. Sprawa jest niezwykle istotna. W związku z ostatnim wzrostem zachorowań na terenie Wrocławia oraz Powiatu Wrocławskiego coraz więcej naszych mieszkańców trafia do szpitali. Jednym z najistotniejszych punktów leczenia jest podanie osocza ozdrowieńców, czyli ludzi, którzy przebyli COVID - 19. Osocze jest naturalnym lekiem, zawiera przeciwciała, które zwalczają wirusa. Potrzebne jest niemal w każdym szpitalu, pacjenci nie otrzymując go, tracąc szansę na powrót do zdrowia.
WAŻNE INFORMACJE
Osocze pobrane od jednego dawcy trafia aż do trzech pacjentów, czyli 1 osoba ratuje 3 życia!
A zatem ozdrowieńcy oddawajcie osocze, pomagajcie, bo nigdy nie wiadomo, kiedy ta pomoc będzie Wam potrzebna!
Osocze oddajemy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisz ul. Czerwonego Krzyża 5/9, 50-345 Wrocław
Prosimy o kontakt z RCKiK we Wrocławiu:
elektronicznie na adres: ozdrowieniec@rckik.wroclaw.pl
(prosimy o podanie w wiadomości swoich danych osobowych i numeru telefonu)
albo telefonicznie: 71 371 58 24 lub 693 693 702 (kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00)