Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego informuje, że na drugą połowę września planowane jest wejście w życie zmian legislacyjnych, które umożliwią pełne wykorzystanie serwisu e-budownictwo.
Obecnie, w pierwszej fazie po uruchomieniu, generator na stronie w-budownictwo służy inwestorom wyłącznie do wypełnienia i pobrania wybranego formularza. Tak przygotowany wniosek obecnie może być dostarczony do organu administracji w dotychczasowy sposób. Jednak już od jesieni będzie można podpisać go podpisem zaufanym lub elektronicznym i przesłać do organu administracji architektoniczno – budowlanej lub nadzoru budowlanego za pośrednictwem serwisu e-budownictwo.