Spotkanie z przedstawicielami władz gminnych Powiatu Wrocławskiego oraz specjalistami zajmującymi się na co dzień ochroną zdrowia - lekarzami, realizatorami programów polityki zdrowotnej, przedstawicielami Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Tematem rozmów była lokalna polityka zdrowotna – jej aktualny stan, wyzwania i dalsze kierunki rozwoju.
Spotkanie otworzył Włodzimierz Chlebosz - Starosta Powiatu Wrocławskiego .
- Zależy nam na profilaktyce zdrowotnej, to nasz priorytet. Chcemy zapobiegać chorobom i wspierać w tym mieszkańców naszego powiatu - podkreślił.
Na spotkaniu obecni byli także Hieronim Kuryś - Członek Zarządu Powiatu oraz Andrzej Jamrozik - Przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego.
dr n. o zdr. Jacek Borowicz zaprezentował analizę lokalnej polityki zdrowotnej – stan obecny, wyzwania oraz możliwe kierunki działań. Było konkretnie: ustawy, bilanse, plany na przyszłość.
Swoimi doświadczeniami podzielili się również realizatorzy aktualnych programów polityki zdrowotnej. Podpisano umowy na ich kontynuację:
prof. dr hab. Wojciech Witkiewicz, dyrektor Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu Ośrodek Badawczo-Rozwojowy – realizator Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi dla mieszkańców Powiatu Wrocławskiego na lata 2023-2025
lek. med. Mariola Madler-Litera, prezes NZOZ Twój Lekarz Sp. z o.o. – realizator Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki chorób odkleszczowych (boreliozy) na lata 2023–2025 dla mieszkańców Powiatu Wrocławskiego.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział, inspirujące rozmowy i zaangażowanie. Wspólnie pracujemy na rzecz zdrowia mieszkańców Powiatu Wrocławskiego.