W dniu 3 września 2023 r. na terenie miasta Siechnice odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W rywalizacji wzięło udział 17 drużyn (w tym 6 męskich, 4 kobiece i 7 młodzieżowych): obrońcy tytułów oraz zwycięzcy w zawodach gminnych. Konkurs poprowadził Prezes Zarządu OP ZOSP RP we Wrocławiu dh Arkadiusz Małecki.
Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach:
Po podliczeniu wyników z wymienionych konkurencji, klasyfikacja generalna w poszczególnych kategoriach wyglądała następująco:
II miejsce OSP Chrząstawa Wielka,
III miejsce OSP Smolec.
Zwycięzcy oprócz dyplomów, medali i pucharów otrzymali nagrody rzeczowe od Zarządu Powiatu Wrocławskiego, które wręczyli Roman Potocki – Starosta Powiatu Wrocławskiego oraz Barbara Kosterska – Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego. Ponadto najmłodsi uczestnicy zawodów: chłopiec i dziewczynka oraz obchodzący urodziny członek MDP otrzymali maskotki „Pies ratownik”. Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP – nadbryg. Marek Kamiński ufundował i wręczył promesy za pierwsze trzy miejsca dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, zarówno dla chłopców jak i dziewcząt.
Goście:
Paweł Hreniak – poseł na sejm,
nadbryg. Marek Kamiński – Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP,
dh Tomasz Stanowski – Przezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP,
bryg. Michał Pięta – Z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP,
Wiesław Zając – Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego,
Barbara Kosterska – Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego,
Jerzy Jasiński – Radny Powiatu Wrocławskiego,
mł. bryg. Tomasz Szwajnos – Zastępca Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu,
Milan Ušák - Burmistrz Miasta Siechnice,