Zarząd Powiatu Wrocławskiego w obliczu poważnych trudności zapewnienia bezpiecznego i nieprzerwanego udzielania świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców w sytuacji pandemii COVID-19 na jakie napotykają szpitale we Wrocławiu, dla których podmiotem tworzącym jest Województwo Dolnośląskie, podjął działania zmierzające do poprawy sytuacji i podniesienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców. Powiat Wrocławski realizuje zadania promocji i ochrony zdrowia poprzez przeznaczenie środków finansowych w celu realizacji przez Województwo Dolnośląskie zadania własnego z zakresu ochrony zdrowia, a przede wszystkim w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców w celu minimalizacji możliwości rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS-CoV-2.
Wobec wystąpienia stanu epidemii Zarząd Powiatu Wrocławskiego podjął decyzję o przeznaczeniu kwoty 200 000 zł na pomoc finansową dla szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.
Podobnego wsparcia udzieliły także gminy z terenu powiatu wrocławskiego, które w sumie przekazały na ten cel prawie pół miliona złotych.
Bardzo dziękujemy za to wsparcie- w walce z koronawirusem liczy się każda złotówka, każda para rąk i każda maseczka zarówno ta zakupiona jak i wykonana przez pojedyncze osoby.
