W związku z dynamicznym wzrostem zakażeń koronawirusem COVID-19 w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbywają się cyklicznie spotkania związane z sytuacją epidemiczną na terenie powiatu wrocławskiego. O godzinie 9:00 odbyło się zdalne posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Polskich w którym uczestniczył Roman Potocki- starosta powiatu wrocławskiego, który jest jednocześnie reprezentantem w Zarządzie Związku Powiatów Polskich. Podczas spotkania wspólnie ze starostami z innych województw zostało przyjęte stanowisko ZPP dotyczące bieżącej sytuacji w kraju, które zostanie przekazane na ręce Premiera.
O godzinie 10:00 tradycyjnie odbyło się spotkanie z Wójtami i Burmistrzami z terenu powiatu wrocławskiego podczas którego przedstawiciele służb mundurowych oraz sanitarnych przekazali informacje dotyczące sytuacji epidemicznej oraz działań z zakresu ich kompetencji jakie zostały podjęte w ostatnim okresie.
O 11:00 podczas Konwentu Powiatów woj. Dolnośląskiego w gronie dolnośląskich starostów na pytania odpowiadał Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski, Wicewojewoda Bogusław Szpytma oraz Dolnośląski Kurator Oświaty pan Roman Kowalczyk.
Nie jest tajemnicą, że ogrom pytań dotyczył szpitali powiatowych, testów oraz edukacji w dobie pandemii.