W sobotę, 6 września 2025 roku, odbędą się uroczystości z okazji 5-lecia Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy w Długołęce. Będzie to wyjątkowa okazja, aby podziękować osobom, które od lat bezinteresownie dzielą się tym, co najcenniejsze – własną krwią. Hasłem uroczystości jest: „Razem oddajemy krew, razem świętujemy” – podkreślającym wspólnotowy charakter działań i znaczenie honorowego krwiodawstwa dla ratowania ludzkiego życia.
Godz. 15:00 – uroczysta Msza Święta w kościele pw. św. Michała Archanioła w Długołęce. Po nabożeństwie uczestnicy wezmą udział w przemarszu do Gminnego Ośrodka Kultury. Towarzyszyć mu będą poczty sztandarowe, orkiestra dęta oraz zaproszeni goście.
Godz. 16:45 – Akademia w GOK w Długołęce: referat okolicznościowy, wręczenie odznaczeń i podziękowań dla zasłużonych dawców oraz wystąpienia przedstawicieli władz samorządowych.
