9 października 2025 roku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i upominków w konkursie na „Najpiękniejszy Tradycyjny Wieniec Dożynkowy Powiatu Wrocławskiego” – edycja 2025. Spotkanie otworzył Włodzimierz Chlebosz - Starosta Powiatu Wrocławskiego , który dziękował wszystkim za zaangażowanie i kultywowanie tradycji. W spotkaniu wzięli udział również Wicestarosta Marcin Korytko, Hieronim Kuryś - Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego. Radni Powiatowi Wojciech Kozak, Antoni Kopeć, Andrzej Kozdrowicki, Wiesław Zając oraz Jarosław Jagielski – wójt Gminy czernica i Wiesław Szwed – Przewodniczący Rady Gminy Kobierzyce
W tegorocznej edycji udział wzięło osiem sołectw reprezentujących gminy naszego powiatu.
To wyjątkowe wydarzenie było okazją do uczczenia pięknej tradycji tworzenia wieńców, a także do wyrażenia wdzięczności za zbiory i okazania szacunku pracy rolników.
Podczas spotkania wielokrotnie podkreślano, jak wiele wysiłku, zaangażowania i zdolności artystycznych wymaga stworzenie tradycyjnego wieńca dożynkowego.
Komisja konkursowa pod przewodnictwem Hieronima Kurysia, złożona z radnych powiatowych Wojciecha Kozaka i Antoniego Kopcia oraz przedstawicieli Starostwa, oceniała m.in. kompozycję, formę, technikę wykonania, różnorodność użytych materiałów oraz ogólny wyraz artystyczny.
Przypominamy wyniki konkursu:
I miejsce – Sołectwo Smolec (gmina Kąty Wrocławskie)
II miejsce – Sołectwo Piecowice (gmina Długołęka)
III miejsce – Sołectwo Jordanów Śląski (gmina Jordanów Śląski)
Wyróżnienia otrzymały:
Sołectwo Ślęza (gmina Kobierzyce)
Sołectwo Galowice (gmina Żórawina)
Sołectwo Chrząstawa Wielka (gmina Czernica)
Sołectwo Sulimów (gmina Siechnice)
Sołectwo Rogów Sobócki (gmina Sobótka)
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za uczestnictwo w dzisiejszym wyjątkowym spotkaniu