W dniu 30 czerwca 2022 r. w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbyło się spotkanie poświęcone tematowi Strategii Rozwoju Oświaty Powiatu Wrocławskiego na lata 2022-2027. W spotkaniu uczestniczył Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, który omówił najważniejsze kwestie z jakimi boryka się powiat w realizacji zadań oświatowych, ale również oczekiwania w stosunku do diagnozowanych obszarów.
W spotkaniu uczestniczyli również członkowie powołanego przez Starostę Zespołu zadaniowego ds. opracowania Strategii w tym dyrektorzy powiatowych szkół i placówek oświatowych oraz Agnieszka Kosztyło – Pałys Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu - Przewodnicząca Zespołu zadaniowego.
Celem spotkania było zapoznanie się z harmonogramem prac i założeniami opracowanymi przez wykonawcę strategii - stowarzyszenie zrzeszające naukowców i studentów Uniwersytetu Wrocławskiego reprezentowane przez Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Kamilę Kamińską-Sztark oraz Hannę Achremowicz.
Podczas spotkania zostały omówione podstawowe założenia i kierunki działań, odbyły się warsztaty strategiczne z dyrektorami jednostek oświatowych z podziałem na segment kształcenia ponadpodstawowego oraz specjalnego, omówiono również kwestie dotyczące doboru metod badawczych w tym ankietowania społeczności szkolnych z uwzględnieniem możliwości pozyskania oczekiwanego zwrotu, a także wywiady fokusowe z nauczycielami oraz wywiady fokusowe z uczniami placówek powiatowych. W ramach opracowywania Strategii na dalszym etapie przewidziano współpracę na poziomie gminnym, konsultacje społeczne oraz kolejne warsztaty z udziałem szerszego gremium.