W dniu 11 grudnia 2023 r. Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki spotkał się z Dyrektorami powiatowych szkół i placówek oświatowych. Głównym celem spotkania było przede wszystkim podjęcie wymaganych ustawą ustaleń w zakresie podziału środków na doskonalenie zawodowe nauczycieli w roku 2024, a także ustalenie form i specjalności doskonalenia, które będą mogły zostać objęte dofinansowaniem.
W trakcie spotkania Starosta Roman Potocki podsumował realizowane przez jednostki działania zarówno dydaktyczne, wychowawcze, jak i opiekuńcze, a także przedstawił w zarysie główne założenia stawiane przed jednostkami oświatowymi w roku 2024.
Następnie Agnieszka Kosztyło-Pałys Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu omówiła kwestie merytoryczne dotyczące wniosków dyrektorów, jak również założenia planu dofinansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli w kontekście obowiązujących przepisów oświatowych.
Rozmowy przyniosły konstruktywne i satysfakcjonujące wszystkich uczestników, w omawianym temacie, rozwiązania.
Spotkanie było również okazją dla Dyrektorów do omówienia aktualnej sytuacji szkół nie tylko w zakresie spraw bieżących, ale również planów na nadchodzący rok kalendarzowy.