Na konferencji prasowej w dniu 12 marca, Premier RP Mateusz Morawiecki ogłosił, że właściciele firm, dotkniętych pandemią, mogą liczyć na dalszą pomoc rządu. Na marzec przeznaczono bowiem na ten cel kolejne środki - łącznie 4,5 mld, które mają zostać rozdysponowane na:
- zwolnienia ze składek ZUS – ok. 1mld zł
- „postojowe” – ok. 0,5 mld zł
- dopłaty do wynagrodzeń pracowników – ponad 1 mld zł
- bezzwrotne dotacje dla mikrofirm - ponad 1 mld zł.
Drugą istotną informacją, ogłoszoną przez Premiera, była zapowiedź umorzeń subwencji z pierwszej tarczy finansowej. Według pierwotnych założeń, kwota wsparcia miała zostać zwrócona przez przedsiębiorców w jednej czwartej. Zgodnie z nową decyzją Premiera, pomoc z tarczy 1.0 uzyskała charakter dotacji bezzwrotnej.
Więcej informacji w linkach: