1 września w placówkach oświatowych Powiatu Wrocławskiego uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny 2025/2026. W wydarzeniach uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych oraz reprezentanci starostwa, którzy złożyli uczniom i nauczycielom życzenia pomyślności oraz satysfakcji z pracy i nauki.
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kątach Wrocławskich, wydarzenie otworzyła dyrektor placówki – Ewa Piotrowska, a Hieronim Kuryś – Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego, podkreślił ogromne znaczenie wsparcia edukacji specjalnej oraz rolę szkoły w integracji społecznej.
Inaugurację roku szkolnego w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Sobótce, prowadził dyrektor Zbigniew Kubiak, Starostwo Powiatowe reprezentował Piotr Kawa – kierownik Wydziału Oświaty.
Rok szkolny w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Krzyżowicach otworzyła nowa Dyrektor Szkoły Agnieszka Kosztyło-Pałys, a w wydarzeniu uczestniczyli członkowie Zarządu Powiatu – Hieronim Kuryś oraz Ryszard Pacholik.
Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2025/2026, uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy wszystkiego, co najlepsze niegasnącej ciekawości, wytrwałości, radości z odkrywania świata i wielu powodów do dumy. Niech ten rok stanie się czasem wielkich odkryć, mądrych decyzji i odważnych kroków ku przyszłości, którą wspólnie tworzymy – dzień po dniu.