Dziś z szacunkiem i uznaniem oddaliśmy hołd tym, którzy każdego dnia stają na straży naszego bezpieczeństwa – strażakom ochotnikom z terenu Powiatu Wrocławskiego.
Powiatowy Dzień Strażaka to nie tylko oficjalne uroczystości. To przede wszystkim moment refleksji i podziękowania za odwagę, poświęcenie i gotowość do niesienia pomocy o każdej porze dnia i nocy.
Jak co roku, strażacy zostali uhonorowani odznaczeniami za swoją służbę. Możemy na nich liczyć każdego dnia, a dziś szczególnie dziękujemy im za ofiarność, oddanie i niezachwianą odwagę.
Obok druhen i druhów OSP, brązowym medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczony został Włodzimierz Chlebosz - Starosta Powiatu Wrocławskiego , który jako samorządowiec od lat wychodzi na przeciw potrzebom strażaków ochotników.
Oprócz Starosty w wydarzeniu wzięli udział: Wicewojewoda Artur Jurkowski, Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego Beata Błońska oraz radni powiatowi.
Tomasz Maliga - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego. EDYTA - Olejnik Ostrowska - Radna Powiatu Wrocławskiego, radni Wojciech Kozak i Wiktor Adamek - Radny Powiatu Wrocławskiego. Obecny był także Wójt Gminy Długołęka - Wojciech Błoński oraz przedstawiciele pozostałych gmin Powiatu Wrocławskiego.
To była piękna uroczystość – pełna wspólnoty, wzruszeń i dumy.
Dziękujemy za Waszą służbę!