W dniu 3 października 2021 r. na terenie miasta i gminy Sobótka odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W rywalizacji wzięło udział 12 drużyn (w tym 5 męskich, 3 kobiece i 4 młodzieżowe) zwycięzcy w zawodach gminnych. Prowadzącym zawody był Prezes Zarządu OP ZOSP RP we Wrocławiu Józef Kmonk .
Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach:
Po podliczeniu wyników z wymienionych konkurencji klasyfikacja generalna w poszczególnych kategoriach wyglądała następująco:
I miejsce OSP Smolec;
II miejsce OSP Św. Katarzyna;
III miejsce OSP Szczodre;
2. W kategorii C – Kobiety
I miejsce OSP Św. Katarzyna;
II miejsce OSP Smolec;
III miejsce OSP Pasikurowice.
3. W kategorii Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Chłopcy
I miejsce OSP Smolec;
II miejsce OSP Św. Katarzyna;
III miejsce OSP Pasikurowice.
4. W kategorii Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Dziewczynki:
I miejsce OSP Smolec
Zwycięzcy oprócz dyplomów, medali i pucharów otrzymali od Zarządu Powiatu Wrocławskiego czeki finansowe, które wręczyła Barbara Kosterska – członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego. Ponadto najmłodszy uczestnik zawodów został uhonorowany pamiątkową maskotką „Pies ratownik”.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Paweł Hreniak - poseł na sejm, st.bryg. Bogusław Brud - Z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. bryg. Piotr Znamirowski - Komendant Miejski PSP we Wrocławiu, Mirosław Jarosz - Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w dalszych etapach!