Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Sobótce

W dniu 3 października 2021 r. na terenie miasta i gminy Sobótka odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W rywalizacji wzięło udział 12 drużyn (w tym 5 męskich, 3 kobiece i 4 młodzieżowe) zwycięzcy w zawodach gminnych. Prowadzącym zawody był Prezes Zarządu OP ZOSP RP we Wrocławiu Józef Kmonk .

Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach:

  • Ćwiczenie bojowe;
  • Sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami.

Po podliczeniu wyników z wymienionych konkurencji klasyfikacja generalna w poszczególnych kategoriach wyglądała następująco:

  1. W kategorii A – Mężczyźni 

I miejsce OSP Smolec;

II miejsce OSP Św. Katarzyna;

III miejsce OSP Szczodre;

2. W kategorii C – Kobiety 

I miejsce OSP Św. Katarzyna;

 II miejsce OSP Smolec;

 III miejsce OSP Pasikurowice.

3. W kategorii Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Chłopcy

I miejsce OSP Smolec;

II miejsce OSP Św. Katarzyna;

III miejsce OSP Pasikurowice.

4. W kategorii Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Dziewczynki:

I miejsce OSP Smolec

Zwycięzcy oprócz dyplomów, medali i pucharów otrzymali od Zarządu Powiatu Wrocławskiego czeki finansowe, które wręczyła Barbara Kosterska – członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego. Ponadto najmłodszy uczestnik zawodów został uhonorowany pamiątkową maskotką „Pies ratownik”.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Paweł Hreniak - poseł na sejm, st.bryg. Bogusław Brud - Z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP, st. bryg. Piotr Znamirowski - Komendant Miejski PSP we Wrocławiu, Mirosław Jarosz - Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka.  

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w dalszych etapach!

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzednia Następna

Pozostałe
aktualności