W dniach 18-19 listopada 2021 roku odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz zaproszonych gości pod przewodnictwem Starosty Powiatu Wrocławskiego – Romana Potockiego. W posiedzeniu udział wzięli szefowie służb i inspekcji takich jak:
Policji – insp. Maciej Januszkiewicz, Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Piotr Znamirowski, Straży Granicznej – mjr Rafał Karpiński, Sanepidu – Monika Kotowicz, Weterynarii – Paweł Wróblewski, Pogotowia Ratunkowego – Zbigniew Mlądzki, 2 Szpitala Polowego – płk. Jarosław Bukwald, Z-ca 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego – płk. Marek Oryszczak, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego – Janusz Jerzak, Inspektor Nadzoru Budowlanego – Hanna Biernacka, Z-ca Okręgowego Inspektora Pracy – Andrzej Podgórski, Z-ca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy – Agnieszka Wróbel.
Powiat Wrocławski reprezentowali: Przewodniczący Rady Powiatu – Piotr Chmurzyński, Wicestarosta Andrzej Szawan, Członkowie Zarządu Wiesław Zając oraz Barbara Kosterska, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Obywateli Rady Powiatu – Piotr Łysiak, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej – Ryszard Jaroń oraz radni powiatu.
Ponadto w spotkaniu udział wzięli: Burmistrzowie, Wójtowie z powiatu oraz dyrektorzy wydziałów Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.
Posiedzenie poświęcone było omówieniu zagrożeń związanych z bezpieczeństwem publicznym obywateli powiatu w mijającym roku i a w szczególności:
Na zakończenie spotkania podkreślono szczególną rolę współpracy między służbami i inspekcjami, ich zdecydowane i godne poświęcenia działanie, poparte wsparciem finansowym i rzeczowym Zarządu Powiatu Wrocławskiego na rzecz bezpieczeństwa obywateli powiatu.