Informujemy, że w dniu dzisiejszym (06.02.2023r.) startuje zimowo – wiosenna edycja pomiarów jakości powietrza w Powiecie Wrocławskim. Badania prowadzone są w ramach zadania pn.: „Lotniczy Monitoring Atmosfery w Powiecie Wrocławskim” realizowanego przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W ramach cyklu pracownicy Starostwa Powiatowego przeprowadzą przy wykorzystaniu drona Yuneec H520 pomiary poziomu zanieczyszczeń we wszystkich gminach powiatu w wytypowanych wcześniej punktach pomiarowych, podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzednich edycji. Mierzone będzie stężenie następujących substancji: tlenku azotu, formaldehydu oraz pyłów z grup PM2,5 i PM10. Na dzień dzisiejszy zaplanowany został pomiar w gminie Kobierzyce w miejscowościach: Ślęza, Bielany Wrocławskie, Domasław, Tyniec Mały, Biskupice Podgórne.
