22 kwietnia, przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu odbędzie się kolejna, już 53. akcja oddawania krwi. Wydarzenie organizowane wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) to doskonała okazja dla mieszkańców oraz pracowników instytucji, by wesprzeć dolnośląskie szpitale tym najcenniejszym lekiem.
Specjalistyczny autobus RCKiK zaparkuje na parkingu przed siedzibą Urzędu przy Wybrzeżu J. Słowackiego 12-14. Akcja potrwa w godzinach od 9:00 do 13:00.
RCKiK we Wrocławiu informuje o czasowych zmianach w pobieraniu krwi podczas akcji wyjazdowych. Ze względu na wysoki stan zapasów oraz aktualne potrzeby placówek medycznych, czasowo wstrzymano przyjmowanie krwi od stałych dawców z grupami AB+ oraz AB-.
Dawcą może być osoba w wieku od 18 do 65 lat, ciesząca się dobrym stanem zdrowia. Ważne, aby w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów oraz nie miała kontaktu z osobami zakażonymi lub objętymi kwarantanną.
Aby bezpiecznie oddać krew, należy:
Oprócz akcji wyjazdowych, krew można oddawać regularnie w siedzibie głównej RCKiK we Wrocławiu oraz w oddziałach terenowych znajdujących się w Głogowie, Legnicy i Lubinie.
Każda donacja to realna pomoc i szansa na życie dla drugiego człowieka. Warto poświęcić chwilę, by stać się częścią tej ważnej inicjatywy. Do zobaczenia w środę!


