Starosta Powiatu Wrocławskiego Włodzimierz Chlebosz w dniu 30 lipca wziął udział w konferencji prasowej dot. wspólnego biletu aglomeracyjnego.
Rozwiązanie będzie obowiązywać już od 1 sierpnia 2024 roku. Tym samym już od połowy wakacji pasażerowie będą mogli podróżować na terenie Wrocławia pociągami przewoźników regionalnych tj. Kolei Dolnośląskich i POLREGIO z biletami zakupionymi w ramach systemu URBANCARD oraz na podstawie ulg i uprawnień obowiązujących we Wrocławiu nadanych przez Radę Miejską Wrocławia.
Wprowadzane rozwiązanie będzie obowiązywać na stacjach i przystankach kolejowych posiadających w swojej nazwie „Wrocław” oraz na przystanku kolejowym „Iwiny”.
U przewoźników regionalnych będą honorowane następujące rodzaje biletów: