Od 9 września 2025 r. mieszkańcy gminy Czernica mogą korzystać z nowego punktu zamiejscowego Wydziału Komunikacji. Placówka działa w budynku Urzędu Gminy przy ul. Kolejowej 3 i umożliwia załatwienie najważniejszych spraw komunikacyjnych bez konieczności dojazdu do Wrocławia. To ogromne ułatwienie dla mieszkańców nie tylko Czernicy, ale także okolicznych miejscowości.
To już czwarta lokalizacja tego typu na terenie powiatu wrocławskiego – wcześniej podobne punkty otwarto w gminach Długołęka, Kąty Wrocławskie i Kobierzyce.
Jakie sprawy można załatwić?
W nowym punkcie mieszkańcy mają możliwość m.in.:
Według szacunków urzędników, każdego dnia obsługiwanych będzie nawet 60–70 osób. Ma to odciążyć główny wydział komunikacji we Wrocławiu i jednocześnie zaoszczędzić czas oraz pieniądze mieszkańców gminy.
Współpraca samorządów
Otwarcie punktu to efekt współpracy Powiatu Wrocławskiego i Gminy Czernica. Jak podkreślają przedstawiciele samorządów, to kolejny krok w stronę zwiększania dostępności usług administracyjnych bliżej mieszkańców.
Uroczystemu otwarciu towarzyszyli m.in. posłanka na Sejm RP Anna Sobolak, wicestarosta powiatu wrocławskiego Marcin Korytko, wójt gminy Czernica Jarosław Jagielski oraz radni gminy Czernica – Justyna Kurowska-Ferdek i Stanisław Pawlik.
Mieszkańcy Czernicy i okolic mogą korzystać z nowego punktu już od 9 września 2025 r.