29 sierpnia 2025r. Powiat Wrocławski, reprezentowany przez Włodzimierza Chlebosza – Starostę Powiatu Wrocławskiego oraz Marcina Korytko – Wicestarostę Powiatu Wrocławskiego, podpisał umowę z Ministrem Cyfryzacji na nieodpłatne przekazanie nowoczesnego sprzętu komputerowego do szkół prowadzonych przez Powiat.
W ramach umowy do szkół trafi:
Sprzęt będzie służył uczniom do celów edukacyjnych. Zostanie przekazany wraz z systemem operacyjnym oraz linkiem umożliwiającym dostęp do oprogramowania.
Laptopy i tablety trafią do następujących jednostek oświatowych prowadzonych przez Powiat Wrocławki:
Realizacja zadania finansowana jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach programu „Wdrażanie inwestycji C2.1.2 Wyrównanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne – inwestycje związane ze spełnieniem minimalnych standardów sprzętowych, wskaźnik C15G Nowe komputery przenośne (laptopy, laptopy przeglądarkowe i tablety) do dyspozycji uczniów”.
Zadanie dofinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w łącznej kwocie 1 410 000 000,00 PLN dla wszystkich Beneficjentów.
