11 listopada 2025 r., punktualnie w samo południe, na Rynku we Wrocławiu rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego – hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Wspólnie zaśpiewany przez uczestników uroczystości, stał się symbolem jedności, dumy i pamięci o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.
Na zaproszenie Anny Żabskiej – Wojewody Dolnośląskiej oraz Dowódcy Garnizonu Wrocław, gen. bryg. Marka Brzezichy, w uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, służb mundurowych, organizacji kombatanckich, instytucji oraz mieszkańcy Dolnego Śląska.
Powiat Wrocławski reprezentował Starosta Włodzimierz Chlebosz, oddając hołd tym, którzy na przestrzeni dziejów walczyli o niepodległość Polski.
Uroczystość zwieńczyły salwa honorowa oraz widowiskowa defilada wojskowa, które stanowiły dopełnienie podniosłego charakteru tego wyjątkowego dnia. Obchody Narodowego Święta Niepodległości we Wrocławiu były nie tylko wyrazem patriotyzmu, ale również potwierdzeniem wspólnoty i szacunku dla historii, która nas kształtuje.