W dniu 14 grudnia 2021 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu obyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu dla szkół, organizowanego przez Fundację dla mediacji w ramach projektu „Mediacja jako forma przeciwdziałania zjawisku hejtu i bullyingu w sieci”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych klas 6,7 i 8, a temat konkursu to
„Szkolny konflikt w sieci. Jak go rozwiązać w mediacji?” oraz „Hej stop hejt”.
Pierwszy z nich polegał na przygotowaniu komiksu na temat hejtu z zaproponowaniem rozwiązania za pomocą mediacji. Jego laureatami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Żernikach Wrocławskich. I tak na podium stanęli kolejno:
I miejsce – Jędrzej Wujczak
II miejsce – Natasza Lewandowska
III miejsce – Damian Kowalczyk
Drugi z kolei dotyczył napisania utworu muzycznego o tej samej tematyce. Zdecydowaną i niekwestionowaną zwyciężczynią została uczennica Katolickiej Szkoły Caritas w Kotowicach, Natalia Bujak, zajmując jednocześnie wszystkie trzy miejsca na podium, utworem granym na ukulele pt. „Przerwij Hejt” ( którego treść w oryginale zamieszczamy poniżej).
Oklaskom i błyskom fleszy nie było końca. A zwycięzcy z dumą przyjęli podziękowania i gratulacje oraz dyplomy i upominki, wręczone przez Panie przedstawicielki Fundacji oraz w imieniu Pana Starosty Romana Potockiego, przez Panią Beatę Pierzchałę, Dyrektor Wydziału Organizacyjno – Prawnego, która gratulowała uczniom kreatywności, odwagi i zaangażowania, podkreślając, że cieszy się, że „tak wybitne młode osobowości, kiedyś zajmą ważne stanowiska i będą podejmować istotne decyzje w imieniu społeczności”.
Zadanie było finansowane z budżetu Powiatu Wrocławskiego w ramach otwartego konkursu ofert na podnoszenie poziomu świadomości prawnej i obywatelskiej oraz aktywności społecznej mieszkańców. W imieniu fundacji na spotkaniu były obecne Prezes Zarządu Fundacji - Pani Anna Chorążewska oraz Członek Zarządu Fundacji - Pani Estera Samek.