W związku z dynamicznym wzrostem zakażeń koronawirusem COVID-19 w całym regionie, powrócono do cyklicznej formy posiedzeń Konwentu Powiatów woj. Dolnośląskiego. W dniu dzisiejszym na zaproszenie Romana Potockiego- starosty powiatu wrocławskiego zwołano Konwent z udziałem wszystkich dolnośląskich starostów, prezydentów oraz Wojewody Dolnośląskiego. Podczas Konwentu- który miał formę konferencji zdalnej, omówiono wiele spraw nurtujących dolnośląskich włodarzy oraz skierowano dużo zapytań w kierunku Wicewojewody dolnośląskiego pana Bogusława Szpytmy- który był obecny na wideokonferencji. Ponadto, w związku z obecną sytuacją hydrologiczną i obfitymi opadami deszczu starostowie rozszerzyli trwającą dyskusję o sytuacje meteorologiczną na terenie całego Dolnego Śląska. Kolejne spotkanie już 28 października na które ponownie zaproszeni będą przedstawiciele najwyższych dolnośląskich instytucji.